Minions pakabukai

Ir kas man šovė galvon? Ogi modelinas, jis mane užbūrė. Kartą draugės gimtadieniui sumąsčiau, kad geresnės dovanos už rankų darbą juk nebūna. Taip ir gimė pirmasis mano gaminys – modelino, minions, magnetukas ( tuo metu tas multikas buvo ant bangos, draugė juo buvo apsėsta, ir man labai patiko:D). Padarius dovaną, negalėjau sustoti, rodos ir pačiai magnetuko prireikė, paskui ir raktų pakabučio… Galiausiai minionsų (pimpackiukų) gaminau jau ir kitiem draugam, ir negaliu tuo skųstis:D Norėdama minions žmogeliukų gyvavimą pratęsti nusprendžiau ir čia jį aprašyti.
Ogi šią grožybę pasidaryti nėra sudėtinga. Pasidarius vieną, sekantį jau darysi iš atminties ir galėsi prilankstyti jų kuo įvairiausių. Tereikia turėti modelino. Aš naudojau Fimo classic (geltoną, mėlyną, baltą ir juodą spalvą). Spalvos reikalingos keturios, 1 pakuotė kainuos apie 7lt, bet labai neliūdėkit, nes iš tų mažų pakuočių išeina tikrai nemažai mūsų nulipdytų herojų. Dar naudojuosi įrankiais, skirtais modelinui apdirbti, tačiau turint miklias rankas išsisuksit ir be jų. Tiesa, pirmam darbeliui naudojau karpomą magnetą, kurį priklijavau prie jau iškepto gaminio. Planuojant gaminti raktam pakabuką, ar auskariukus, teks mano planą pasikoreguoti pagal save, tai tikrai nebus sudėtinga. Taigi, štai kas nugulė ant mano stalo:

kas-diena-po-naujiena-1

Nekantrauju, tad imkime geltonos spalvos modeliną. Atsiplėškime jo sulig piršto galiuku (nelygu kokio dydžio norimas dirbinys). Tai bus mūsų minions pagrindas (kitaip sakant kūnas, ant kurio lipdysime kitas dalis). Turėtumėt pastebėt, kad kuo daugiau minkomas, kuo daugiau šilumos jaučia, tuo minkštesnis ir paklusnesnis darosi jūsų modelinas, tad pasinaudokit tuo. Išminkytas pagrindas galėtų atrodyt maždaug taip:

kas-diena-po-naujiena-2

Šią dalį atidedam, bet tik sekundei, kol iš balto modelino išminkysim mažą kamuoliuką. Tai padarius, tas kamuoliukas kiek paspaudžiamas pirštu (arba pakočiojamas) ir dedamas ant prieš tai daryto pagrindo, turint vilčių, kad ateityje ten eis įžvelgti herojaus akį.

kas-diena-po-naujiena-3

Aplink akį šiam herojui reikalingas ir akinis, jis taip pat daromas gana paprastai. Imame juodo modelino ir kaip vaikystėje, išminkę jį paridinėjame ant stalo, ar patriname tarp pirštų, kad taip susipintų ilga virvutė. Tokio ilgio, kad apsivyniotu aplink akį, ir apsisuktu apie galvą. Atsargiai vis judėdami į priekį lipdykite tą juostelę, o jos perteklių tiesiog nupjaukite. Turėtumėm matyt jau tokį vaizdą.

kas-diena-po-naujiena-4

Suteikime tai akiai gyvybę. Iš mėlyno modelino darome rutuliuką, jį klijuojame kaip akies vyzdį. Ant mėlyno vyzdžio klijuojame mažesnį, juodą modelino rutuliuką. Galiausiai, ant juodos spalvos lipinam netaisiklingą, balto modelino lopinėlį. Štai ir žiūrim viens kitam akis į akį:D

kas-diena-po-naujiena-5

Aprenkime kuriamą minions. Imame mėlyną spalvą išminkome ir pakočiojame (tam tiks ir storesnis markeris, ar kitas buityje matomas sumažinto varianto kočėlas). Rankų pagalba minkoma plokščia kelnių pagrindo medžiaga (arba tiesiog ją išpjaukite iš paruošto blyno:D). Kelnių maketas lipdomas prie žmogeliuko

kas-diena-po-naujiena-6

kas-diena-po-naujiena-7

Kelnės grąžinamos prie jų jungiant mažesnes, mėlynas dalis ( kišenių vietoje). Taip kelnės atrodys tikroviškiau.

kas-diena-po-naujiena-8

Grįžtame prie geltonos spalvos modelino. Jo reikia visai nedaug, iš jo darysime rankas. Pakočiojame šiek tiek, pjauname pusiau, ir turime dvi rankas, kurias klijuojame prie žmogeliuko. Naudojamu įrankiu (nagu, adata, ar kaip išmanome) galim pakoreguoti ir suteikti rankom pirštus.

kas-diena-po-naujiena-9

Esant rankom galima ir petnešas ant jų užmesti.

kas-diena-po-naujiena-10

Iš mėlyno modelino darome kojas, iš juodo maunam batukus. Ir spaudžiam juos prie padaryto minions žmogeliuko (galima pasinaudot kokiu įrankiu, kad koja tvirčiau priliptų).

kas-diena-po-naujiena-11

Darysime plaukus. Iš juodo modelino padaryt juostelę. Tą juostelę pjaustyt į mažesnes ir dar parident, kad plaukas nebūtų kaip nukirstas. Imam plaukus su pagaliuku, arba pirštais (jei tik išeina) ir lipinam juos ant pakaušio.

kas-diena-po-naujiena-12

Belieka smulkmenos. Padarykime šypsenėlę, kišenėles iš balto modelino. Lipdykim bumbuliukus, petnešom pagražint. Smailiu įrankiu paadau kelnes.

kas-diena-po-naujiena-13

Nepamirškit apmąstyt ko gali trūkti būtent jūsų darbeliui. Iškeptas modelinas bus kietas, jo minkyt nebeeis. Tarkim darant pakabutį, dar į minkštą dirbinį reikėtų įsukti varžtelį (su juo ir kepti), prie kurio vėliau bus galima rišti norimą pakabučio raištį.
Jei renkatės daryti magnetuką, patartina minions galinę dalį kiek suplokštint, kad vėliau lengviau priklijuotumėt pasirinktą magnetą. Tuo pačiu ir magnetas laikysis tvirčiau. Darant papuošalą, galbūt reikės minions dirbinyje pradurt skylutę. Būdų apstu, telieka jų kuo daugiau prisigalvot ir norimiausią išsirinkt.

Rodos belieka kepti. 110°C 10min.
P.S. štai ko dar esu priminkius

kas-diena-po-naujiena-14

2 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *