Žaidimas-iksiukai-nuliukai

Dauguma mūsų juk žino žaidimą iksiukai-nuliukai?
Nežinantiems – tai žaidimas dviems, kurio metu išsirenkame kuo žaisime x-iukais ar nuliukais. Tegul pirmą ėjimą atlieka asmuo pasirinkęs X. Jis vieną iš savo X figūrėlių kelia į norimą plotelį (plotelių viso yra 9). Sekantis ėjimas žmogui su O figūrėlėmis. Jis renkasi vieną iš likusių 8 laukelių. Kitas ėjimas vėl priklauso X’ams. Žaidimas tęsiamas tol, kol X’iukai arba 0’liukai surenka 3-jų savo ženklų eilę (tuo pačiu stenkitės užkirsti kelią tai padaryti priešininkui).
Siūlau pasigaminti šį žaidimą patiems. Smagi gamyba, ir žaist bus galima begales kartų, neieškant nei lapelių nei tušinukų.
Darbui mums prireiks turimų įrankių (jų neturint gali praversti maistiniai iešmeliai ar kita). Patogu būtų turėti mažą kočėlą (man patinka stikliukas – tiesus, mažas, permatomas). Be modelino čia, kaip ir visuose kituose darbeliuose, neapsieisime. Šį kartą pasiruoškime žalio, geltono, raudono ir mėlyno modelino. Jei modelinas ilgai nenaudojamas, jį geriau laikykite pakuotėje, arba maišelyje. Tuomet modelinas ilgiau išliks minkštas ir švarus.

zaidimas-iksiukai-nuliukai-1

Pagrindą darykime iš žalio modelino. Aš naudojau dvi juosteles fimo modelino. Pirmiausia jas atsipjoviau, tada išsiminkiau mažesnėmis dalimis (taip lengviau). Mažesnėm dalim išminkytą modeliną sujungiame ir vėl draugėn, dar kartą paminkome. Galiausiai išridenam rutuliuką ir jį iškočiojam.

zaidimas-iksiukai-nuliukai-2
zaidimas-iksiukai-nuliukai-3

Griebkime geltono modelino gabalėlį. Išridenkim jį į keturias juosteles. Tas juosteles dėliokime kaip groteles ant anksčiau padaryto žalio pagrindo. Juosteles kiek prispauskime pakočiodami.

zaidimas-iksiukai-nuliukai-4
zaidimas-iksiukai-nuliukai-5

Apipjaustykime pasidarytą darbelį. Norintys pasidarykite laukeliuose duobutes.

zaidimas-iksiukai-nuliukai-6
zaidimas-iksiukai-nuliukai-7

Eilė raudonam ir mėlynam modelinui. Kiekvieną spalvą dalinkime į penkias dalis (piršto galiuko dydžio). Tos dalys ir bus mūsų žaidimo pagrindinės figūrėlės.

zaidimas-iksiukai-nuliukai-8

Visas 10 figūrėlių suspauskime vienam gale (bus patogiau paimti) ir suplokštinkim kitam gale (geriau stovės ant žaidimo lentos). Figūrėlės turi atrodyt tarsi smailos skrybėlaitės.

zaidimas-iksiukai-nuliukai-9

Mums dar prireiks gabalėlio geltono modelino. Išminkykim ir išridenkime jį į siauras juosteles. Tas juosteles dėliokime ant figūrėlių. Raudonos figūrėlės puošiasi iksais (X), o mėlynos dailinamos nuliukais (0).

zaidimas-iksiukai-nuliukai-10

Štai ir baigtas mūsų darbelis. Belieka kepti. 110ºC, 10min.

zaidimas-iksiukai-nuliukai-11

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *