Pakabukas-keksas

Po švenčių ateina toks metas, kai šaldytuvas jau aptuštėjęs, o taip norisi kažko skanaus. Pagadina tos šventės žmones 😀 Norėdama save paguosti , nusprendžiau vietoj suvalgyto torto gabalėlio nulipdyti kažką skanaus iš modelino 😀 Prisijunkite ir kartu gaminkime modelino keksiuką – pakabuką.
Tam prireiks bent trijų spalvų modelino. Aš naudosiu rusvą – apatinei kekso daliai; geltoną – glajui; žalią, raudoną, mėlyną ir violetinę – pabarstukams. Pravers modelinui skirtas įrankis ir vinutė, ant kurios vėliau galėtume kabinti pakabutį.
Pirmiausia išsiminkykim norimo dydžio rudo modelino gabalėlį. Tai bus apatinė kekso dalis. Gabalėlį išridenam, susiaurinam vienam gale. Siauresnį galą patiesinkim spustelėdami ant tiesaus stalo (keksas turi tvirtai stovėti). Platesnę, viršutinę kekso dalį suapvalinam, kad vėliau patogiai apsisuktų glajus ;D

pakabukas-keksas-1

Įrankio pagalba paraižykim pasidarytą kekso pagrindą. Pasiruoškime geltono modelino gabalėlį. Jis išminkomas, išridenamas į juostelę. Juostelė sukama aplink kekso viršūnę, taip pyragaičiui padaroma kepuraitė. Norimon vieton įsukime vinutę.

pakabukas-keksas-2
pakabukas-keksas-3

Belieka pridaryti spalvingų pabarstukų. Aš naudojau žalią, raudoną, mėlyną ir violetinį modeliną. Iš jo ridenau mažas, siauras juosteles. Juosteles supjaustykim mažais gabalėliais ir smailaus įrankio pagalba apibarstykim keksiuko kepuraitę.

pakabukas-keksas-4
pakabukas-keksas-5

Kepimui darbelį patariama pasidėti ant kepimo popieriaus. Kepame įkaitintoj iki 110°C orkaitėje, 9 minutes.
Iškeptas darbelis greitai atvės. Tuomet beliks ant vinutės kabinti norimą pakabutį. Šiame etape, man prireikė replučių. Jomis patogiau atverti vinutę, kad eitų perkišti pakabutį.

pakabukas-keksas-6

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *